Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №5
Сумська обл., м. Кролевець

Батькам майбутніх вихованців

                           

Для вас, батьки!
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ДИТСАДКА

      Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює керівник ЗДО протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

      Групи у закладі дошкільної освіти комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

       Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:

 • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

 • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

 • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

 Адміністрація дошкільного навчального закладу письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

 

Для зарахування дитини до Кролевецького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 5 необхідні наступні документи : 

 1. Заява батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу.

2. Медична довідка дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (до вступу в ЗДО) 

3. Виписка із медичної карти, карта профілактичних щеплень (форма №63).

4. Ксерокопію  свідоцтва про народження дитини. 

5. При наявності пільг - документи, що їх підтверджують

6. Батькам необхідно мати паспорт і свідоцтво про народження дитини.

enlightened Пам’ятка для батьків

  • Дитячий садок працює 5 днів на тиждень з 7:30 до 18:00. Прийом дітей з 7:30 до 8.30. Пам’ятайте: своєчасний прихід дитини - необхідна умова правильної реалізації освітнього процесу. 

  • Про неможливість приходу дитини в дитячий сад по хворобі або іншій причині необхідно обов’язково повідомити в ЗДО.

  • Платня за харчування дитини здійснюється до 20 числа поточного місяця.

  • Перерахунок за дні, в які дитина не відвідувала ЗДО, здійснюється в наступному місяці. Пам’ятайте: від своєчасності оплати залежить якість харчування дітей. 

 

Превентивна адаптаційна система в ЗДО.
Взаємодія з батьками майбутніх вихованців.

Процес  адаптації до умов ЗДО – це майже стрес для малюків. Адже все навколо в дитячому садку для них нове й незвичне. Переживань завдає відсутність поряд батьків, взаємодія з незнайомими дорослими, дітьми, пристосування до нового режиму дня тощо. Аби адаптація малюків відбулася м’яко, безболісно та не мала негативних наслідків, діти мають почуватися захищено. Забезпечити саме такі умови дасть змогу створення в ЗДО превентивної адаптаційної системи.

Адаптація, або пристосування дитячого організму до нових умов, охоплює широкий спектр індивідуальних реакцій, які залежать від психофізіологічних та індивідуальних особливостей дітей, взаємин у їхніх родинах та низки інших чинників, як-от:

  • Невідомий простір
  • Чужі, незнайомі дорослі та діти
  • Нові взаємини та форми спілкування

Аби діти легко та швидко могли пристосуватися до нових умов, вони мають почуватися захищеними. З огляду на це актуальним є питання превентивної адаптації та створення превентивної адаптаційної системи психолого-педагогічного супроводу дітей раннього віку в період адаптації.

         Превентивна адаптаційна система – це система роботи з педагогами, дітьми раннього віку та їхніми батьками напередодні вступу малюків до ЗДО. Метою роботи за цією системою є запобігання ускладненням, що виникають під час пристосування дітей до умов ЗДО, нового оточення.

         До превентивних адаптаційних заходів відносять такі:

  • Психологічна просвіта батьків дітей раннього віку та педагогів ЗДО;
  • Спеціальні заняття для дітей та їхніх батьків;
  • Індивідуальні консультації для батьків та педагогів;

Основне завдання практичного психолога – навчити батьків і педагогів адекватно взаємодіяти з новачками, аби вони почувалися в безпеці. Тому превентивна адаптаційна система передбачає насамперед роботу з педагогами та батьками. Батьки в такому разі стають посередниками між своєю дитиною і новим, незнайомим дорослим.

Структура системної роботи охоплює такі заходи:

  • Семінари для батьків майбутніх вихованців ЗДО – практичний психолог проводить тричі на рік. Під час семінарів використовує презентації, наочні посібники, інформаційні буклети, пам’ятки, що стають у пригоді для обговорення з батьками таких тем, як: «Особливості розвитку дітей раннього віку – розвиток психічних процесів, предметної діяльності, специфіка взаємодії дітей раннього віку з однолітками, необхідність дотримання режиму дня та правильного харчування»; «Сприяння всебічному розвитку дітей – стилі виховання в родині, методи впливу, фізичне виховання, зображувальна діяльність, виховання музикою тощо»; «Адаптація до умов ЗДО – анкетування батьків на тему: Чи готова Ваша дитина до відвідування ЗДО, надання інформації щодо особливостей призвичаєння дітей до нових умов та чинників, які можуть ускладнювати / полегшувати цей процес»
  • Заняття з дітьми та їхніми мамами проводяться у формі інтегрованих тематичних занять щодня протягом двох тижнів. Розпочинають цикл занять за 2-3 тижні до вступу дитини до ЗДО;
  • Семінар для вихователів груп раннього віку та помічників вихователів на тему «Щоб адаптація пройшла безболісно» - проводиться на початку навчального року;
  • Психологічний супровід дітей раннього віку – практичний психолог спостерігає за поведінкою дітей протягом дня, фіксує дані в адаптаційній картці, проводить індивідуальну роботу з дітьми, які мають проблеми, а також групові розвивальні заняття;

Отже, завдяки розробленій превентивній адаптаційній системі діти швидко та безболісно призвичаюються до умов ЗДО, стають емоційнішими, розкутими, комунікабельними. Водночас їх батьки залюбки співпрацюють з педагогічним колективом та практичним психологом ЗДО, разом зі своїми дітьми беруть участь у чисельних заходах. А це позитивно впливає на взаємини між дорослими та дітьми, сприяє всебічному розвитку малюків.ж

Єдина, узгоджена з сім'єю педагогічних впливів, яка спирається на знання вікових і індивідуальних особливостей, потреб і умов виховання дитини до надходження в дитячий сад, дозволить вирішити проблему адаптації на належному рівні.

 

Календар України. Українське ділове мовлення

Погода
 
 

Логін: *

Пароль: *