Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №5
Сумська обл., м. Кролевець

Консультації

 

Мами й тата!

Добре, якщо в процесі виховання у Вас виникає безліч питань. Якщо Ви замислюєтеся над тим, що буде, якщо в певній ситуації Ви вчините саме так, то це дуже добре.

Це означає, що Ви — творчі батьки.

Не комплексуйте! Пам'ятайте, що всі батьки помиляються, тому що їх ніхто не вчив бути батьками.

Але важливо свої помилки бачити і не зашкодити дитині, тому що бути мамою й татом - величезна відповідальність!

Шановні батьки!

У ЗДО №5 діють правила, вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування у ньому ваших дітей. Запрошуємо вас дотримуватися таких правил:

  • Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - до 8.30 та забирати - до 18.00.

  • Якщо Ви привели дитину після 8.30, вам слід дочекатися, коли діти вашої групи повернуться з ранкової гімнастики і передати дитину вихователю. Неприпустимо залишати дитину саму у груповій кімнаті .

  • Приводити дитину в ЗДО в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

  • Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

  • Своєчасно повідомляти вихователів про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО. 

  • Вихователь зобов'язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, і т.п.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

  • Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

  • Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми дошкільного закладу вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.

  •  Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.

  • 10. Вносити плату за харчування до 20 числа кожного місяця.

    11.Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас та іграшок (сережки, хрестики тощо).

    12.Батьки приймають активну участь у святах, суботниках по ремонту приміщення та благоустрою території ЗДО.

    Дотримуйтесь режиму дня вдома

    Значення та організація режиму дня дошкільників

     Режим є важливою основою успішного фізичного виховання, збереження здоров’я дітей. Режим – це обгрунтований розпорядок життя, що передбачає раціональне розподілення в часі і послідовність різних видів діяльності та відпочинку.

    Внаслідок ритмічного повторення всіх складових елементів режиму (харчування, сну, ігор, занять, прогулянок) у дітей утворюються міцні динамічні стереотипи життєдіяльності, що полегшують перехід від одного її виду до іншого. Так, у звичні години прийняття їжі дошкільник відчуває голод, в нього з’являється апетит, завдяки чому їжа краще перетравлюється і швидше засвоюється; до часу сну в дітей легко виникає нервове гальмування, і вони швидко засинають. Виконання режиму сприятливо впливає на їхню нервову систему і на перебіг усіх фізіологічних процесів в організмі.

    >Врахування стану. Здоров’я дітей, рівня ‘ їхнього психічного розвитку. Дітям ослабленим або тим, які перенесли захворювання, збільшується час на сон, перебування на повітрі.

    >Постійність режиму:

    Своєчасно їсти, займатися, гратися, спати. Це привчає дітей до порядку, дисциплінованості. Порушення режиму негативно позначається на здоров’ї вихованців та їх поведінці: вони надмірно збуджуються, починають вередувати.

    >Врахування пори року. Так, у літній період збільшується час на перебування дітей на свіжому повітрі; їх піднімають вранці раніше, а ввечері лягають спати пізніше.

    Правильно складений режим дня має велике гігієнічне і педагогічне значення. Щоденно повторюючись, він привчає організм дітей до певного ритму, забезпечує зміну діяльності (ігрової, навчальної, трудової), тим самим оберігаючи їх нервову систему від перевтоми. Точне , дотримання режиму виховує в дітей відчуття часу, вони починають його цінувати.

    Таким чином, режимні вимоги, встановлені відповідно до завдань виховання і вікових особливостей дошкільників, сприяють вихованню здорових, бадьорих, діяльних і дисциплінованих дітей і дають змогу успішно розв’язувати завдання всебічного розвитку та підготовки їх до школи.

     

    Зубки біленькі – дітки здоровенькі

    Загадайте дитині загадки:

    «Повен хлівець білих овець, а між ними червоний баранець» (зуби, язик);

    «У хлівці два рядків баранців і всі біленькі» (зуби).

    Зарядка для зубів:

    >       почергово слабо і сильно стискаємо зуби;

    >       закриваємо і відкриваємо рот, відводячи нижню щелепу праворуч і ліворуч.

    Як правильно чистити зуби:

    >       сполосни щітку й витисни на неї зубну пасту;

    >       зуби треба чистити майже 3 хвилини;

    ^ передні зуби чистити зверху-вниз;

    >       зовнішню і внутрішню поверхні зубів треба чистити рухами в напрямку від ясен по 5 разів біля кожної пари зубів;

    >       переміщуй щітку від бічних зубів до центральних;

    ^ поверхні змикання зубів очищайте горизонтальними і вертикальними рухами: 10 зліва-направо і 5 вперед-назад біля кожної пари зубів;

    >       ретельно прополощи рот, щітку промий теплою водою (можна з милом) і постав у склянку голівкою вгору.

    Сім правил для здоров’я зубів:

    >       їж найбільше сирих овочів і фруктів, нежирного м’яса, сиру, молока;

    >       не захоплюйся солодощами, особливо тими , що застрягають у зубах та прилипають  до них;

    >       не їж водночас гарячу  і  холодну їжу;

    >       не розгризай зубами горіхи, кістки, олівці та інші тверді предмети. Ними ти можеш пошкодити зубну емаль і навіть зламати зуба;

    >       ходи й сиди прямо. Неправильна постава може зашкодити твоїм зубам;

    >       чисть зуби пастою із фтором двічі на день: вранці і ввечері (після їжі); ретельно полощи рот після інших прийомів їжі;

    >       що найменше двічі на рік відвідуй зубного лікаря.

     Вивчіть з дитиною

               Хитрий зуб

    Ой болить у мене зуб,

    Бо не хоче їсти суп.

    Хоче меду, хоче грушку,

    Хоче теплую пампушку.

    А як ще дасте сметани -

    Вмить боліти перстане.

    Як читати дітям?

    У дошкільному віці не можна обмежитися одно-разовим читанням. Батькам найкраще дотримувати такого порядку в читанні творів дітям 4-6 років: прочитати один раз, провести бесіду за змістом (поставити дитині 3-4 запитання); прочитати повторно. Короткі прозові твори після повторного читання дошкільник має переказати. Тому перед другим читанням дорослий повідомляє:         «Я тобі прочитаю оповідання ще один раз, ти уважно слухай і потім перекажеш його зміст, а я побачу, як ти зрозумів і запам’ятав те, що я тобі читав».

    Дитині 3-4 років самостійно переказати ще важко, тому дорослий після читання з'ясовує за допомогою запитань, як вона зрозуміла зміст твору. Старшим дошкільникам доцільно ставити запитання, які спонукали б їх до розповіді з власного досвіду на основі змісту почутого твору. Так, після читання оповідання К.Д.Ушинського «Чотири бажання» дорослий запитує: «Що сказав Дмитрик про зиму?», «Чому хлопчик хотів, щоб увесь час була весна?», «Що сказав хлопчик про літо?», «Чим сподобалася Дмитрикові осінь?», «Яка пора року найбільше сподобалася хлопчику?», «Яка тобі пора року подобається і чому?», «Про що запитав би ти у Дмитрика, якби його зустрів?».  Намалюйте  ілюстрацію.

    Вивчаючи вірші, обов’язково відшукати слова-рими, епітети, визначити ідею твору.

    У деяких випадках перед читанням пояснити дитині незрозумілі слова. Окремі слова можна пояснити після читання, якщо вони не заважають загальному розумінню тексту.

     

    КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

    "БАТЬКІВСЬКА ЄДНІСТЬ – ВАЖЛИВИЙ ЗАКОН ВИХОВАННЯ"

    Досить поширеним явищем у сімейному житті є намагання деяких батьків завоювати дешевий авторитет у дітей за допомогою таких прийомів, як запобігання, своєрідний підкуп, показ своєї доброти тощо. Батьківський розрахунок тут доволі простий: дитина побачить, як її люблю і любитиме мене. При цьому батьки не враховують той факт, що дитяча проникливість сильніша за проникливість дорослої людини. Для дитини дорослий – перспектива її життя і розвитку, її майбутнє.

    Саме тому діти досить уважно вивчають дорослих, у першу чергу власних батьків, обираючи для наслідування привабливі для них риси, якості характеру, манери, норми поведінки. На певній стадії розвитку, як правило, помічає згадану фальш і нещирість у поведінці батька чи матері. Наслідком цього стає, по-перше, втрата авторитету батьків у дітей, втрата поваги до батьків, і по-друге, формування таких негативних якостей, як лицемірство, брехливість, нещирість. Ще гірше, коли батько або мати вступають у своєрідне змагання в зовнішньому прояві любові до дітей. Запитання «Кого ти більше любиш – маму чи тата?» не таке вже й абстрактне у практиці сімейного виховання, особливо, якщо воно підкріпляється відповідними діями з боку батьків. Нерідко в сім'ях виникає своєрідне змагання між батьком і матір'ю у проявах «любові до дітей». Подібні явища можуть мати місце в сім'ях, де батьки живуть між собою у злагоді. Але такий стиль виховання веде до негативних результатів.

    Зокрема, вказана змагальність батьків у прояві любові до дітей тягне за собою такі небажані наслідки: за наявності в сім'ї двох або більше дітей відбувається своєрідний поділ сфер впливу батька і матері на них, з'являються улюбленці й обділені любов'ю, між дітьми може виникнути відчуженість або навіть ворожнеча. Якщо дитина в сім'ї – одна, то у подібній ситуації, зваживши всі «за» і «проти», вона віддає перевагу комусь одному з батьків, відсунувши на другий план іншого. Інший з батьків буде обійдений дитячою увагою. Такий стан веде до розладу між батьками, а дитина росте, нещирою, користуючись конкуруючою батьківською любов'ю.

     

     КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

  •  

 

    

   

  

  

  

 

 

 

 

 

 

Календар України. Українське ділове мовлення

Погода
 
 

Логін: *

Пароль: *