Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №5
Сумська обл., м. Кролевець

Сторінка музичного керівника

ДЕМЧЕНКО ІННА ЛЕОНІДІВНА

Освіта: вища, закінчила Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка у 2004 р.

Стаж роботи: 38 років

Кваліфікаційна категорія: вища категорія

Педагогічне кредо: „Вирушаючи до дітей, не забудьте взяти добре серце і щиру душу”, „Дитинство - це ранок життя людини, а ранок має бути щасливим!”

Проблема над якою працює: "Використання музично-педагогічної системи Карла Орфа в роботі з дітьми дошкільного віку", "Використання музикотерапії з метою оздоровлення дітей" 

Поради музичного керівника

У закладах дошкільної освіти, вдома, на дитячих святах (днях народження), на вулиці дуже часто просять дітей голосно відповідати, читати вірші, співати, щоб усім було чути. Проте надмірне навантаження голосових зв'язок шкодить здоров’ю дитини. Тож дорослі мають запобігати найменшому перевантаженню голосових зв'язок у малюків, слідкувати, щоб режим дитячої розмови був помірним, забороняти дітям надто голосно сміятися, вигукувати.

Голосовий апарат – це частина нашого організму і за його станом необхідно стежити. Тому треба дотримуватись правил його гігієни й охорони, а саме:

  • Уникати тривалого мовленнєвого навантаження, крику;

  • Не дозволяти дитині співати під час хвороби, а також на вулиці в холодну пору року;

  • Максимально обмежити  вживання дітьми газованих напоїв, а також холодних і гарячих, гострих і солоних страв.

На голосову функцію дуже впливає хвилювання. Саме тому батьки та педагоги повинні подбати про створення позитивного психологічного клімату в дитячому колективі та родині.

Залучення дитини до музики 

Залучення дитини до музики починається ще під час вагітності, коли малюк і мама є єдиним цілим. Дитина вже тоді чує звуки і реагує на них. Тому батьки є першими, хто знайомить малюка з музикою і занурює в її прекрасний, казковий світ.

Поради для батьків

1. Супроводжуйте ігри та забави малюка потішками та  промовками. Вони прості і дуже цікаві, допоможуть розвеселити, привернути її увагу.  

2. Імпровізуйте, складайте на ходу веселі пісеньки, які неодмінно піднімуть настрій і вам і вашому малюку.

 3. Ваш малюк напевно дуже любить малювати, ліпити. Створювати свої маленькі шедеври під музику ще цікавіше, особливо добре підійде класична музика. Для дитини старшого дошкільного віку запропонуйте уважно прослухати музичний твір і відобразити  свої враження від його в малюнку. 

4. Колискові пісні супроводжують дитину з перших днів його життя. Поспівайте разом  колискову улюбленій ляльці або ведмедику. Якщо малюк ще не може виразно і правильно промовляти слова, хай заколихує іграшку в такт вашому співу. Зверніть увагу на те, як по-різному може звучати колискова, залежно від того, хто її співає (Ведмедиця, Зайчиха, Мишка). 

5. Гуляючи по парку, або перебуваючи в лісі, зверніть увагу на те, як співає зозуля (,,КУ-КУ’’), як шумить струмочок (Ш-Ш-Ш’’), цвірінькають горобці. Попросіть дитину повторити почуте. Це відмінно розвиває музичний слух, увагу, пам'ять. 

6. Грайте з дитиною у гру ,,Відгадай мелодію’’ (дорослий наспівує уривок пісні без слів, а малюк відгадує). Відгадану пісеньку виконайте разом. 

7. Організовуючі дитячі свята вдома, неодмінно подбайте про музику. Нехай яскраві, веселі дитячі пісеньки супроводжують ігри та спілкування малюків.

10 ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

  1.  Намагайтеся вчитися разом з дитиною.
  2. Не порушуйте творчий процес дитини своїми зауваженнями та настирними порадами.

  3. Привчайте дитину не боятися складних завдань, а знаходити рiзнi, неочікувані варіанти їх розв'язання.

  4. Сприймайте виконання спільного завдання з дитиною не як батьківське зобов’язання, а як творчість.

  5. Iнiцiюйте домашні музикування та "хвилинки" співу.

  6. Виявляйте щиру зацікавленість спільним музикуванням та захоплення від нього.

  7. Створюйте під час спільного музикування з дитиною невимушену и творчу атмосферу.

  8. Будьте у спільному музикуванні з дитиною співучасником процесу.

  9. Перетворюйте домашнє навчання та музикування на музичних інструментах на захопливу гру.

  10. Вiдвiдуйте разом із дитиною концерти, театральні та циркові вистави.                                                                                                                                    

Організуємо дозвілля малюка

 Ваш малюк хоче знати абсолютно про все. І задає масу питань, іноді дуже несподіваних і складних. Ось чому в цей період так важливо правильно організувати дозвілля для малюка.

Сходіть в дитячий театр. Навіть трирічна дитина вже цілком може відвідувати театр. По-перше, відвідування театру дуже розсуне рамки кругозору малюка, по-друге, відчутно розвинеться інтелект; та, по-третє, що теж дуже важливо, ви долучите свою дитину до культури відвідування театру. У вас перевірили квитки, ви пройшли в гардероб і здали одяг, отримали взамін номерки, зачесатися біля дзеркала, купили програмку і вивчили її, поласували повітряною кукурудзою в буфеті, привіталися з кимось із знайомих. А потім настало найголовніше – вистава, справжнє диво для маленької дитини. Отже, відвідування театру для дитини - завжди свято.

А циркові вистави? Чи є сенс говорити, що кожній дитині дуже подобається цирк і йде на користь відвідування циркових програм? Але слід порадити, не прагнути взяти для себе і дитини місця неодмінно в першому ряду, тому що дитина може злякатися - навіть того ж клоуна, який кричить дуже голосно треба ж, щоб чули і в останніх рядах!

З появою телебачення відійшли на задній план діафільми з фільмоскопи. Але це тільки на перший погляд. Досвід показує, що діти, досхочу надивившись мультиків по телевізору, з задоволенням дивляться  і діафільми. Мультфільм дитина може подивитися і сама, а ось у казковий світ діафільму малюка вводить мама (а частіше тато). Цей контакт дуже важливий і дуже підвищує батьківський авторитет.

 

 

 

Пальчики грають - діток розважають.
Пальчикові ігри для розвитку дітей дошкільного віку
 

 

 

Календар України. Українське ділове мовлення

Погода
 
 

Логін: *

Пароль: *