Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №5
Сумська обл., м. Кролевець

Сторінка практичного психолога

                           

Фото без опису

ЄФРЕМОВА МАРІЯ ОЛЕКСІЇВНА

Освіта: вища, закінчила Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка у 2019 р.

Спеціальність:  Соціальна робота

Професійна кваліфікація: Викладач соціальної роботи. Соціальний працівник. Психолог.

Педагогічне кредо: „Вирушаючи до дітей, не забудьте взяти добре серце і щиру душу”, „Дитинство - це ранок життя людини, а ранок має бути щасливим!”

Життєве кредо: „Мудрий цінує всіх, адже в кожному знаходить хороше” Б. Моралес

Головне в моїй роботі - терпіння, наполегливість, творчість, завзятість і перемога!

Результат роботи - щасливі очі дітей, у яких вийшло те, що раніше не виходило!      

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА В ЗДО

Психологічна служба закладу дошкільної освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України. Вона діє на підставі ст. 21, 22 Закону України “Про освіту”, ст.29-32 Закону України «Про дошкільну освіту» з метою виявлення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості дитини, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі. У своїй діяльності практичний психолог керується Конвенцією ООН про права дитини та вимогами Етичного кодексу психолога.

►До моїх функціональних обов'язків входить:

1. Консультативно-просвітницька робота

Мета: підвищення психологічної культури вихователів і батьків, забезпечення інформацією з психологічних проблем, формування запиту на психологічні послуги.

2. Психодіагностична робота

Мета: психолого-педагогічне вивчення індивідуальних особливостей особистості дітей, педагогів, батьків. 

3. Корекційно-розвивальний напрямок

Мета: систематичне цілеспрямоване використання психологом психологічних методів та засобів по створенню оптимальних можливостей та умов для повноцінного та своєчасного психічного розвитку дитини.

Корекційна робота з дітьми, які віднесені до категорії «групи ризику» на тих або інших підставах, спрямована на специфічну допомогу цим дітям. 

4. Організаційно-методичний напрямок

Мета: організація власної діяльності, аналіз та узагальнення її результатів, підвищення власного професіоналізму через самоосвіту.

Завдання психолога:

  • Здійснювати психолого-педагогічний супровід дітей, що потребують уваги психолога.

  • Проводити корекційно - розвивальні заняття з розвитку пізнавальної та емоційно – вольової сфери дітей.

  • Сприяти повноцінному особистісному і інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі.

  • Забезпечувати індивідуальний підхід до кожної дитини на основі її психолого – педагогічного вивчення.

  • Сприяти психолого-педагогічній компетенції батьків та педагогів щодо психологічного розвитку дитини.

enlightenedОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗДО № 5

  1. проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми; 

  2. консультативна допомога всім учасникам освітнього процесу; 

  3. корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами; 

  4. допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації; 

  5. психологічний супровід обдарованих дітей; 

  6. психологічний супровід новоприбулих дітей; 

  7. визначення психологічної готовності дітей 5-річного віку до навчання у школі.

 mail Нормативно-правова база

  • Посадова інструкція практичного психолога.

 Фото без опису

Фото без опису  Перша психологічна допомога
Фото без опису   11 правил безпеки в інтернеті, яких батьки мають навчити дітей
Фото без опису  Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога
Фото без опису   Стрес, криза, травма. Прояви та наслідки у психіці дитини.
Фото без опису
ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯКІ ЙОГО ПРИЧИНИ

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

"Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно", – зауважують психологи.

Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.

 enlightenedЯК ВІДРІЗНИТИ БУЛІНГ ТА СВАРКУ МІЖ ДІТЬМИ

Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.

У ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають.

Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису    Заява про випадок булінгу
Фото без опису  Порядок реагування на доведені випадки булінгу
Фото без опису  Процедура подання заяви про випадок булінгу

 Фото без опису Насильство в сім′ї

Фото без опису  Алгоритм дій працівників системи освіти у випадку виявлення жорстокого поводження з дітьми
Фото без опису

Як допомогти своїй дитині під час воєнного стану


Поради для батьків


Війна - стрес. Стрес, що відчувають не лише дорослі, для яких ситуація цілком зрозуміла, а й діти. Постійне відчуття небезпеки, підвищена тривожність, зміна звичного графіку дня, тай взагалі постійні зміни та переміщення - можуть не лише збити дитину з пантелику, а й дуже її налякати. В цей момент виникає дуже важливе питання: А як забезпечити психологічний комфорт дитини в таких умовах?

enlightened1. Спокійні батьки - спокійні діти

Мантра, яку ви повинні запам’ятати. Особливо це стосується маленьких дітей, адже вони копіюють поведінку дорослих. Отож, як підтримати дитину в цей нелегкий період.

enlightened2. План дій

Для того аби виконати цей пункт вам потрібно скласти маршрут в укриття та проговорити з дитиною інструкцію щодо послідовності її дій. Не намагайтесь згладити гострі кути, просто вживайте короткі та чіткі фрази. Оскільки, діти краще сприймають інформацію наочно найкращим варіантом для пояснення буде малюнок. Зобразіть карту укриття, локації які там знаходяться, його функціонал, де знаходиться вхід та вихід. Так дитина швидше сприймає інформацію, адже діти краще сприймають наочно..

enlightened3. Спостерігайте за станом дитини та реагуйте на її потреби.

Важливо вести спостереження за емоціями дітей та рівнем активності. Потрібно аби дитина проговорвала з вами ситуацію та свій емоційний стан, ставила запитання, які її цікавлять чи турбують. Якщо дитина впала в стан ступору, то важливо повернути дитину до вербальної відповіді та діяльності. Поставте три найпростіших запитання й чекайте відповіді. Можна також масажувати кінчики пальців, мочки вух, запропонувати гру, або ж дати завдання щодо дії (принеси, подай, зроби), також дати випити води, чаю, поїсти та обійняти. Реагуйте на потреби дитини, задовольняйте їх за можливості – це поверне дитину до відчуття безпеки. Також завжди можна зайнятись з дитиною рукоділлям, наприклад ліпленням з пластиліну. Це заняття дозволить і вам відволіктись від буденності та новин і стане чудовим способом для розвитку дрібної моторики рук..

enlightened4. Проговорюйте емоції.

Якщо ваша дитина переживає чи відчуває злість через те, що відбувається навколо, слова «не переживай» чи «тобі не варто злитись» не є достатньо дієвими. Скажіть: «Я бачу / мені здається, що ти налякана / злишся». Дитина буде розуміти, що вона не залишилась сам на сам зі своїми переживаннями. У якості підтримки не варто давати обіцянок, які не залежать від вас: «все буде добре», «нічого не станеться», натомість скажіть: «що б не сталось, головне – ми одне в одного є». Якщо діти грають чи малюють «війну» – не забороняйте їм. Програйте, прокричіть, озвучте, промалюйте емоцію. Це допоможе впоратися з емоціями та знизити рівень тривоги, напруги. Від напруги ви також можете позбутись малюючи. І для цього, як ми вже встигли з’ясувати, не потрібно бути художником..

enlightened5. Обіймайте дитину.

Тут самій деколи хочеться залізти комусь на ручки і щоб хтось тебе обіймав, і ти просто куталась в теплих ручках і ні про що не думала. А для дітей в такі важкі часи це вкрай необхідно. Тілесний контакт допоможе знизити рівень напруги та допоможе дитині заспокоїтись. Навчіть дитину заспокоюватись самостійно. Для цього вам пригодяться такі вправи.

- «Обійми метелика» – дитина обіймає свої плечі двома руками та може себе похлопати по плечах..

- «Кокон» – права рука дитини обіймає ліве плече, а ліва рука живіт. Важливо слідкувати, як дитина дихає і чи не затримує дихання.

Допомогти вийти зі стану ступору та знизити рівень стресу – це відновити стабільне дихання. Можна спробувати таку вправу: вдих носом і повільний видих ротом, можна зі звуками «А», «О», подихати декілька разів животом. Відновлення стабільного дихання та фізичної активності допоможе знизити рівень впливу події та стресу на організм. Варто не забувати і про читання разом з дитиною,повчальні історіїмають позитивний вплив на психіку дитини, та допомагають сприймати ситуацію не так гостро. Добро завжди перемагає зло, саме цей принцип сповідується у всіхказках.

enlightened6. Дотримуйтесь рутини, наскільки це можливо.

У часи невизначеності важливо відтворювати та зберігати послідовність дня наскільки це можливо. Завдяки ви зможете відчути контроль над власним життям. До того ж сталий графік позитивно впливає і на дитину, оскільки при правильній організації дня дитина розвивається рівномірно та почуває себе добре. З самого ранку і до вечора, загинаючи пальчики, проговорюйте та відтворюйте послідовність дня. Намагайтесь гуляти та розважатись, адже не варто забувати про буденні речі, якщо у вас є змога їх виконувати.

enlightened7. Дбайте про себе.

Цей пункт насправді є важливим для кожного. Я часто чую від друзів і знайомих “Хотіла пофарбувати волосся чи зробити манікюр, але зараз не часі, війна”. Але якщо ви знаходитесь в межах областей де не ведуться активні бойові дії то ви повинні знати, що дбати про себе не соромно. Робити звичні речі - це нормально. І крапка, і немає жодних але і чи якщо. Нормально бути живим і задовольняти свої потреби. Нормально ходити на роботу і заробляти гроші, адже таким чином ви підтримуєте Україну на економічному фронті. Це набагато важливіше ніж нам здається. Зброя і військова техніка не беруться з повітря, їх купують не лише волонтери ай держава, а звідки їй взяти гроші, якщо ми не будемо платити податки. Звідки взяти надходження в бюджет, якщо ви думаєте “А зараз не до книжок, не до нового одягу тощо”. Отак, а тут все тісно переплетене нитками, і якщо одна ниточка випадає то руйнується весь виріб. Ну в загальному я розповіла багато, сподіваюсь вдалось донести думку. Доречі, а який ваш рівень довіри до ЗСУ? Бо в мене він настільки високий, що я вже почала готувати себе до літньої відпустки, яку я планую провести в Криму. Ви також можете почати роботу над своєю фізичною формою завдякиспорттоварам, що активно з’являються на сайті нашоїінтернет-гуртівні Bookopt. Ви можете скористатись моментом і підтягнути не лише свій мозок, але й тіло.

enlightened8. Ми з усім впораємося.

Закінчуйте розмови з обережністю. Важливо аби дитина знала, що вона не залишиться на самоті. Після завершення розмови про важливі речі, оцініть емоційний стан та рівень фізичного реагування: спостерігайте за мовою тіла, оцінюйте рівень занепокоєння. Завершуйте на позитивному, створюйте спільні традиції дня та його завершення (обійматися, молитися, пити чай або ж співати). Обмежте кількість розмов та прослуховування новин про війну в присутності дитини. Такий собі невеличкий інформаційний вакуум, який дозвозволить відділити дитину від негативних наслідків війни.

Продовжуйте оточувати дитину любов’ю і турботою. Зараз непростий час але ми повинні допомогати одне одному і нашим діткам. Кожна людина сама приймає рішення і обирає свої думки в різних обставинах. Для діток та дорослих людей це великий стрес але ми маємо працювати разом, щоб забезпечити нашим діткам щасливе майбутнє!

Фото без опису Як допомогти дитині, яка перебуває у стресі
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Календар України. Українське ділове мовлення

Погода
 
 

Логін: *

Пароль: *